Categories: Ogłoszenia
      Date: 02.04.20
     Title: Ogłoszenia - 29.03.2020r. V Niedziela Wielkiego Postu

W związku z sytuacją na świecie oraz w Polsce, a także nawiązując do dekretu Biskupa Łowickiego zawiesiliśmy spotkania wszystkich grup parafialnych. Prosimy, aby osoby, które skorzystają z dyspensy biskupiej od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej wzięły udział w Eucharystiach transmitowanych przez media. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 będziemy transmitowali w Internecie Eucharystię z naszej świątyni parafialnej. Przeprowadzimy również drogą internetową transmisję z nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a także sprawowanej po niej Eucharystii pierwszopiątkowej. Serdecznie zapraszamy naszych wiernych do korzystania z takiej formy jedności w modlitwie w trudnym czasie epidemii.

 

 1. W związku z sytuacją na świecie oraz w Polsce, a także nawiązując do dekretu Biskupa Łowickiego zawiesiliśmy spotkania wszystkich grup parafialnych. Prosimy, aby osoby, które skorzystają z dyspensy biskupiej od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej wzięły udział w Eucharystiach transmitowanych przez media. W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 będziemy transmitowali w Internecie Eucharystię z naszej świątyni parafialnej. Przeprowadzimy również drogą internetową transmisję z nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15, a także sprawowanej po niej Eucharystii pierwszopiątkowej. Serdecznie zapraszamy naszych wiernych do korzystania z takiej formy jedności w modlitwie w trudnym czasie epidemii.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

3. W pierwszy piątek kwietnia, po Eucharystiach o godz. 7.30 i 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie sprawowana w następującym porządku; rano - po zakończeniu wystawienia (a więc od ok. godz. 8.15) do ostatniego penitenta. W kościele będzie mogło przebywać na raz pięć osób - tylu będzie również spowiedników. Bezpośrednio po spowiedzi penitent będzie mógł przyjąć Komunię św. wynagradzającą, a potem sprawnie opuści kościół dając możliwość wejścia do świątyni następnej osobie. Oczekujący na spowiedź muszą pozostawać na zewnątrz, zachowując od siebie odległość min 2 m; po południu, od godz. 15.00 w takim samym porządku, jak w godzinach porannych. W pierwszy piątek nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.

4. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Rano, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Uwaga! Spowiedź chorych odkładamy na razie na czas późniejszy - być może dopiero po Świętach Wielkanocnych. Nie obejmuje to, oczywiście, wezwania do umierających. Takie wezwania będą realizowane bezzwłocznie.

5. Za tydzień kościół obchodzić będzie Niedzielę Palmową. Prosimy wiernych o przygotowanie palm, które pobłogosławimy podczas Mszy św. transmitowanej przez Internet. Pamiętajmy, że również w Niedzielę Palmową w kościele nie może się znajdować więcej niż pięciu wiernych. Ograniczenia te są kontrolowane przez Policję. Prosimy o zrozumienie.

6. Zawiesiliśmy rozprowadzanie cegiełek na cele remontowe naszej parafii. Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć materialnie funkcjonowanie naszej parafii, może to uczynić poprzez przelew środków na konto parafii.

7. Nie zmienia się grafik służby Bożej w niedziele i święta. Zostaje podtrzymana adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 z możliwością korzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, natomiast Droga Krzyżowa o godz. 17.15 będzie transmitowana za pomocą Internetu.

8. Zawiesiliśmy działanie kancelarii parafialnej. W sprawach nagłych (wezwanie do umierającego, ustalenie szczegółów ceremonii pogrzebowej) będzie można kontaktować się z kapłanem dyżurnym poprzez numer alarmowy telefonu. Jest on podany na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

9. Informujemy, że przesunęliśmy termin uroczystości I Komunii św. na trzecią niedzielę września t.j. 20 września b.r. w dwóch turach: o godz. 10.00 oraz o godz. 12.00.

10. W związku z pandemią koronawirusa COVID -19 Poradnia Rodzinna jest zamknięta. Nie znaczy to jednak, że osoby potrzebujące wsparcia są pozostawione same sobie. W tej wyjątkowo trudnej sytuacji uruchamiamy pomoc telefoniczną. Osoby potrzebujące wsparcia zarówno w problemach małżeńskich, jak i rodzinnych, a także wszyscy Ci, u których sytuacja związana z pandemią wywołuje lęk i niepokój wsparcie mogą uzyskać pod numerem telefonu 666830799.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej (kalendarze, albumy).