Categories: Ogłoszenia
   Date: 23.02.20
   Title: Ogłoszenia - 23.02.2020 - VII Niedziela Zwykła
Ogłoszenia - 23.02.2020
VII Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Służy on "przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodów Paschalnego Misterium przez stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty."
  W Środę Popielcową Eucharystie z obrzędem posypywania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.
  Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek "do syta" oraz dwa dla podtrzymania sił do normalnego funkcjonowania). Zobowiązani są do niego ci wierni, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i nie przekroczyli sześćdziesiątego. W Środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna, nie będzie również adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz "Gorzkie Żale" - w niedziele o godz. 18.00.
  Za udział w "Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Członkowie Wspólnot "Drogi Neokatechumenalnej" zapraszają na modlitwę brewiarzową "Jutrznie" z przedłużoną medytacją Słowa Bożego. Modlitwa odbywać się będzie w naszej świątyni przez cały okres Wielkiego Postu, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 rano.
 4. Od 1 marca ruszy w naszej świątyni rozprowadzanie cegiełek, które stanowić będą pamiątkę udziału w dziele remontowym naszego kościoła. Cegiełki będzie można nabywać przy ołtarzu Serca Pana Jezusa i przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy.
 5. W przyszą niedzielę po Eucharystii o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 6. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 7. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie Caritas parafialnej.
 8. Za tydzień taca przeznaczona będzie na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.
 9. W drugą niedzielę Wielkiego Postu - 8 marca - w naszej parafii odbędzie się tzw Niedziela Syryjska, podczas której przedstawiciele Caritas Polska będą dawali swoje świadectwo z niesienia pomocy syryjskim rodzinom w Aleppo. Podczas tego wydarzenia będzie możliwość obejrzenia specjalnej wystawy Aleppo 2019 - Warszawa 1944 oraz wysłuchania koncertu pieśni postno-modlitewnych Chrześcijan Bliskiego Wschodu. Po Mszach św. będą zbierane ofiary na rzecz pomocy rodzinom syryjskim w Aleppo
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.