Categories: Ogłoszenia
   Date: 02.02.20
   Title: Ogłoszenia - 02.02.2020 - IV Niedziela Zwykła Święto Ofiarowania Pańskiego
Ogłoszenia - 02.02.2020
IV Niedziela Zwykła - Święto Ofiarowania Pańskiego

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele Święto Ofiarowania Pańskiego. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 2. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Po zakończonych Eucharystiach można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.
 3. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10:30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 4. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach wiernych naszej parafii. Dziękujemy za przyjęcie kapłanów, wspólną modlitwę oraz rozmowy. Dokładne sprawozdanie z tegorocznej kolędy przedstawimy w przyszłą niedzielę.
 5. We wtorek 11 lutego o godzinie 19.00 na plebanii rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Wejście od strony kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem modlitw o powołania.
 7. W pierwszy piątek lutego po Mszach św. o godz. 7:30 i 18:00 wystawienie połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź pierwszopiątkowa: rano - podczas Mszy św. oraz wieczorem od godz. 17:00
 8. Ruch Światło - Życie naszej diecezji zaprasza na nocne czuwanie, które odbędzie się z 15 na 16 lutego na Jasnej Górze. Wyjazd spod naszego kościoła parafialnego w sobotę 15 lutego o godz. 15:00; powrót w niedzielę około 4:00 rano. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.
 9. W terminie od 15 do 22 lutego organizujemy wyjazd młodzieży, od 7 klasy wzwyż na rekolekcje ewangelizacyjne do Ochotnicy Dolnej w górach. Informacje u ks. Sylwestra.
 10. Stowarzyszenie Nieść Ulgę w Cierpieniu im. Ojca Pio i Matki Teresy, dziękując wszystkim dotychczasowym Darczyńcom, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za 2019r. na dalszą działaność Stowarzyszenia. Dotychczas działalność ta skupiała się głównie na prowadzeniu Hospicjum Domowego i Poradni Medycyny Paliatywnej, które w ciągu ostatnich 8 lat objęły opieką 646 osób chorych onkologicznie z Żyrardowa i okolicznych gmin. Od 2019r. prace Stowarzyszenia ukierunkowane są głównie na budowę Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej. Liczymy, że w tym roku zostanie zakończony etap projektowania i rozpoczną się już widoczne prace na działce. Z wsparcie naszych działań z całego serca dziękujemy. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki z informacjami na ten temat.,
 11. W związku z opublikowaniem na Facebook'u  skanu pamiątkowej cegiełki, którą roznosiliśmy po domach naszych wiernych prosimy aby takie akty - podejmowane najprawdopodbniej z dobrej woli - uzgadniać z duszpasterzami naszej parafii. Grafika użyta do stworzenia tej cegiełki jest chroniona prawami autorskimi u nie wolno jej powielać bez zgody autora. Poza tym tak udostępniona cegiełka może stać się przedmiotem oszustwa poprzez wprowadzenie do jej treści elementów, których autor nie zamierzył. Prosimy wiernych, którzy chcieliby wpłacić pieniądze na remont naszej świątyni poprzez przelew bankowy o zweryfikowanie numeru konta parafialnego, które znajduje się na stronie internetowej parafii z tym, które zostało udostępnione na Facebook'u. Prosimy również osobę, która zamieściła skan pamiątkowej cegiełki o cofnięcie wpisu.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.