Categories: Ogłoszenia
   Date: 27.01.20
   Title: Ogłoszenia - 26.01.2020 - III Niedziela Zwykła
Ogłoszenia - 26.01.2020
III Niedziela Zwykła

 1. Trwa wizyta duszpasterska w naszej parafii.
 2. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy w Kościele święto Ofiarowania Pańskiego.
  Podczas każdej Eucharystii będziemy błogosławili gromnice. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę
 3. Za tydzień będziemy przeżywali w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Po zakończonych Eucharustiach można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 5. Ruch Światło - Życie naszej diecezji zaprasza na nocne czuwanie, które odbędzie się z 15 na 16 lutego na Jasnej Górze. Wyjazd spod naszego kościoła parafialnego w sobotę 15 lutego o godzinie 15:00; powrót w niedzielę około 4:00 rano. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz w zakrystii.
 6. W terminie od 15 do 22 lutego organizujemy wyjazd młodzieży (od 7 klasy w zwyż) na rekolekcje ewangelizacyjne do Ochotnicy Dolnej w górach. Informacje u ks. Sylwestra.
 7. Stowarzyszenie Nieść Ulgę w Cierpieniu im. Ojca Pio i Matki Teresy, dziękując wszystkim dotychczasowym Darczyńcom, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego za 2019r. na dalszą działaność Stowarzyszenia. Dotychczas działalność ta skupiała się głównie na prowadzeniu Hospicjum Domowego i Poradni Medycyny Paliatywnej, które w ciągu ostatnich 8 lat objęły opieką 646 osób chorych onkologicznie z Żyrardowa i okolicznych gmin. Od 2019r. prace Stowarzyszenia ukierunkowane są głównie na budowę Ośrodka Hospicyjnego w Żyrardowie u zbiegu ulic Kanałowej i Opolskiej. Liczymy, że w tym roku zostanie zakończony etap projektowania i rozpoczną się już widoczne prace na działce. Z wsparcie naszych działań z całego serca dziękujemy. Przy wyjściu z kościoła będą rozdawane ulotki z informacjami na ten temat.
 8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.