Categories: Ogłoszenia
   Date: 29.12.19
   Title: Ogłoszenia - 29.12.2019 - Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
Ogłoszenia - 29.12.2019 -
Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. W dniu dzisiejszym święto liturgiczne Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Podczas Eucharystii małżeństwa sakramentalne będą odnawiały przyrzeczenia małżeńskie. Prosimy tak zaplanować udział we Mszy św., aby oboje małżonkowie mogli przyjść na tę samą godzinę Eucharystii.
 2. We wtorek, w ostatni dzień starego roku kalendarzowego, Msze św będą sprawowane w następującym porządku: rano 7:00 i 7:30; wieczorem o godzinie 18:00 nabożeństwo dziękczynne za miniony rok kalendarzowy.
 3. W środę przypada w kościele liturgiczna uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu porządek Eucharystii jak w niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Przypominamy, że uroczystość ta jest tzw "świętem nakazanym", a więc wymagającym od wierzących i praktykujących katolików udziału we Mszy św.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem modlitwy o powołania.
 5. W pierwszy piątek stycznia po Eucharystiach o godz. 7:30 i 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca PAna Jezusa oraz Aktu Oddania. Spowiedź pierwszopiątkowa: rano podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 7:30; wieczorem od godz. 17.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy o godz 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie. Chorych kapłania nawiedzą według informacji jakie pozostawili swoim podopoiecznym.
 7. Za tydzień w pierwszą niedzielę miesiąca po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 8. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć do puszek ofiary na funkcjonowania Caritas parafialnej.
 9. Informujemy, że kancelaria parafialne będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę w zwykłych godzinach. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 zostanie wznowiona we wtorek po uroczystości Trzech Króli.
 10. Zapraszamy do odwiedzenia żywej szopki znajdującej się przed kościołem Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie.
 11. Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Proboszczowie wszystkich żyrardowskich parafii zapraszają na Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia 2020 roku. Goćiem honorowym będzie J.E. Bp. Wojciech Tomasz Osial. Szczegółowe informacje na plakatach oraz ulotkach pod chórem organowym.
 12. Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu pieśni i tańca Mazowsze. Koncert odbędzie się 10 stycznia o godz. 19:30 w naszym kościele. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach pod chórem.
 13. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia: kapłanom, ks. Sylwestrowi wraz z młodzieżą za wszelkie akcje charytatywne w okresie przedświąteczne oraz za wigilie dla ubogich; ks. Łukaszowi wraz ze wspomagającymi go za konstrukcję szopki w naszym kościele, a także za koncerty: scholi dziecięcej w dzień Bożego Narodzenia oraz scholi młodzieżowej przed pasterką. Dziękujemy ofiarodawcom choinek, w tym p. Janowi Ciołkowi z Holendrów Baranowskich.
 14. Cały tydzień przed Świętami w naszej parafii staraliśmy się wspomóc wszystkich potrzebujących. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu paczek dla dzieci i dorosłych i wigilii dla osób samotnycj, chorych i bezdomnych. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom, którzy przynieśli dary do kosza pod ołtarzem i złożyli ofiary pieniężne. Bardzo dziękujemy wspólnocie młodzieżowej Armia Boga i ich rodzicom, Oazie Rodzin i diakonii miłosierdzia, Wspólnotom Neokatechumenalnym, Wolontariuszom Caritas z p. Władysławą i s. Kingą, p. Markowi. Za ryby i ich przygotowanie dziękujemy p.p. Kowalskim i Wilkowskim. Pani Renacie Słojewskiej za przygotowanie zupy. Pani Teresie Bernat za przygotowanie ponad 300 pierogów. Dziękujemy cukierni Jeznach, Firmie Mars, piekarni Smoleń z Nowego Miasta i firmie Big Stal z Rzeczycy, wszystkim osobom, które indywidualnie przyniosły potrawy na wigilijny stół, Bóg zapłać wszystkim za okazaną dobroć i wrażliwość na drugiego człowieka, niech Święta Rodzina wynagradza i prowadzi wszystkich ludzi dobrej woli. Bóg zapłać!
 15. W niedzielę 12 stycznia w WSD w Łowiczu odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie i spotkanie opłatkowe. Zapraszamy całą wspólnotę oazową z naszej parafii i z naszego dekanatu. Wyjazd autokarem spod kościoła Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie o godz. 12.30. Informacje u ks. Sylwestra; zapisy u Julii Bednarz.