Categories: Ogłoszenia
   Date: 22.12.19
   Title: Ogłoszenia - 22.12.2019 - IV Niedziela Adwentu
Ogłoszenia - 22.12.2019
IV Niedziela Adwentu

 1. Wigilijny obiad dla ubogich i samotnych z terenu naszej parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 15:00 w Sali Różańcowej na plebanii. Zapraszamy oraz prosimy o przekazanie zaproszenia osobom zainteresowanym.
 2. We wtorek wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego, Msze św. o godz. 7.00 oraz 7.45.
  Uwaga! Ze względu na wieczerzę wigilijną nie ma Eucharystii wieczornych. "Pasterka" o godz. 24.00. Przypominamy, że post, który zachowujemy w wigilię jest postem z tradycji, a nie postem wynikającym z przepisów prawa kościelnego. Zachęcamy więc aby zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie pod rygorem grzechu, ale dla podtrzymania pięknej polskiej tradycji.
 3. Od godz. 23.30 przed Pasterką, nasza schola młodzieżowa wykona dla gromadzących się na liturgię koncert kolęd i pastorałek. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pierwsza Eucharystia uroczystości o godz. 24.00 tzw Pasterka. Przypominamy, że w Boże Narodzenie nie ma naszym kościele Mszy św o godz. 7.00. Plan następnych Eucharystii jak w niedzielę.
 5. W dzień Bożego Narodzenia schola dziecięca zaprasza na "mini" koncert, który rozpocznie się o godz. 10.10 (przed Mszą św. o 10.30). Po Eucharystii dzieci będą rozprowadzać bożonarodzeniowe pierniczki. Ofiary w ten sposób pozyskane przeznaczone zostaną na potrzeby scholi.
 6. W czwartek święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Porządek nabożeństw w tym dniu - jak w niedzielę. Jeśli ktoś przyniesie owies do pobłogosławienia, dokonamy tego aktu poza zakończonej Eucharystii na życzenie zainteresowanych.
  Taca zebrana w drugi dzień świąt przeznaczona jest na funkcjonowanie Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.
 7. Informujemy, że kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu w poniedziałek, piątek i sobotę w zwykłych godzinach. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 zostanie wznowiona po uroczystości Trzech Króli.
 8. Zapraszamy do odwiedzenia "żywej szopki" znajdującej się przed kościołem M.B.Pocieszenia w Żyrardowie. Organizacją szopki zajęło się w tym roku - podobnie jak w latach ubiegłych Stowarzyszenie Młodzieży "Fabryka Feniksa" pod patronatem Parafii M.B.Pocieszenia. Wewnątrz naszego kościoła szopka znajduje się przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. Tutaj zapraszamy wiernych na chwilę modlitwy przy żłóbku.
 9. Od piątku rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską tzw. kolędę.
  Plan odwiedzin na najbliższy tydzień

  Mając na uwadze doświadczenia kolędowe ostatnich dziesięciu lat prosimy, aby osoby, które niedawno wprowadziły się do swojego mieszkania - a mają wolę przyjęcia księdza "po kolędzie" - zainteresowały się statusem duszpasterskim domu czy mieszkania, jakie zajmują. Kapłani naszej parafii - jeśli nie zostali zaproszeni z wizytą duszpasterską do jakiegoś domu przez ostatnie trzy lata - nie będą niepokoili mieszkańców i nie będą pukali do drzwi takiego mieszkania. Nie będą również pukać do domów, w których gospodarze odmówili przyjęcia księdza "po kolędzie". Jeśli brak wizyty duszpasterskiej przez ostatnie trzy lata jest tylko przypadkowym zbiegiem okoliczności, lub jeśli nastawienie osób, które odmówiły przyjmowania księdza "po kolędzie" uległo zmianie, należy to zasygnalizować kapłanowi odbywającemu kolędę - w przeciwnym razie domy takie będą figurowały w kartotece parafialnej, jako domy osób niezwiązanych z Kościołem.
 10. Za tydzień święto liturgiczne Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas wszystkich Mszy św. małżonkowie odnawiają swoje ślubowanie małżeńskie. Prosimy tak zaplanować udział we Mszy św., aby oboje małżonkowie mogli przyjść na tę samą godzinę Eucharystii.
 11. Prezydent Miasta Żyrardowa oraz Proboszczowie wszystkich żyrardowskich parafii zapraszają na Orszak Trzech Mędrców, który przejdzie ulicami naszego miasta 6 stycznia 2020r. Gościem honorowym wydarzenia będzie J.E. Biskup Wojeciech Tomasz Osial. Informacje szczegółowe na plakatach oraz ulotkach od przyszłej niedzieli.
 12. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Ministranci i bielanki rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na fundusz służby liturgicznej.
 13. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.