Categories: Ogłoszenia
   Date: 22.09.19
   Title: Ogłoszenia - 22.09.2019 - XXV Niedziela Zwykła
Ogłoszenia - 22.09.2019
XXV Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym w naszym kościele o godzi. 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby. Eucharystia ta wpisuje się w uroczystości XXXIX rocznicy powstania żyrardowskiej "Solidarności".
 2. W dniu disiejszym o godzinie 12:15 wyjazd Oazy "Dzieci Bożych", Oazy młodzieżowej, "Kościoła Domowego" oraz wszystkich chętnych z naszej parafii na Dzień Wspólnoty Ruchu "Światło Życie" do sanktuarium Matki Bożej w Domaniewicach. Opiekę w czasie wyjazdu sprawują ksiądz Sylwester wraz z animatorami. Centralnym wydarzeniem będzie Eucharystia pod przewodnctwem J.E. Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby - początek o godz. 15:30.
  Powrót do Żyrardowa około godziny 19:00.
 3. Po raz kolejnym odbędzie się w naszym mieście akcja "Koronka na ulicach miast". W sobotę 28 września na dziesięciu skrzyżowaniach ulic, znajdujących się na terenie parafii M.B. Pocieszenia "Koronką do Miłosierdzia Bożego" modlić się będą członkowie wspólnot naszej parafii:
  Zachęcamy do włączenia się w modlitwę na wybranym przez zainteresowanych skrzyżowaniu.
  Początek modlitw o godzinie 15:00
 4. W sobotę o godzinie 11:00 spotkanie Oazy dziecięcej i młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby podjąć formację Ruchu "Światło Życie".
 5. Za tydzień zapraszamy na Eucharystię o godzinie 12:00 młodzież, która w tym roku szkolnym przygotowywać się będzie do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Tematem spotkania będą sprawy organizacyjne m. in. październikowe rekolekcje pod nazwą "Kurs Filip".
  Obecność obowiązkowa.
 6. W tym roku duszpasterskim kapłanami odpowiedzialnymi za przygotowania naszych dzieci oraz młodzieży do sakramentów będą za I Komunię św - ksiądz Wojciech, za bierzmowanie - ksiądz Sylwester.
  Wszystkie sprawy związane z przygotowaniem do przyjęcia sakramentów prosimy załatwiać z kapłanami odpowiedzialnymi za przygotowanie.
 7. Za tydzień, podczas wszystkich Mszy św., katechiści Drogi Neokatechumenalnej zapraszać nas będą na katechezy, które rozpoczną się od przyszłej niedzieli w naszej parafii.
 8. W tym roku akademickim naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu rozpoczęło 6 alumnów roku pierwszego - wśród nich jest dwóch kleryków z Żyrardowa.
  Dziękując za dar ich powołania prosimy o modlitwę w intencji wszystkich powołanych.
 9. W dniu dzisiejszym kończy swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii kleryk Hubert. Dziękując za jego pracę zapewniamy o pamięci w modlitwie. Szczęść Boże!
 10. Zachęcamy di nabywania i lektury prasy katolickiej.