Ogłoszenia

06.11.18

Ogłoszenia 04.11.2018r. XXXI Niedziela Zwykła


1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.

3. W dniu dzisiejszym można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie "Caritas" parafialnej.

4. Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na plebanię małżeństwa, które chciałyby włączyć się w spotkania formacyjne Kościoła Domowego. W naszej parafii powstaje nowy krąg tego Kościoła.

5. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

6. Zapraszamy na wyjazd do Czerwińska n/ Wisłą na Oazę Modlitwy dla młodzieży od klasy VII w dniach 9,10,11 listopada b.r. Wszystkie informacje u ks. Sylwestra.

7. W imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa oraz Parafii Matki Bożej Pocieszenia serdecznie zapraszamy na koncert organizowany z okazji Święta Niepodległości w ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Arcydzieła polskiej muzyki klasycznej wykona orkiestra "Sinfonia Viva" pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz pianista Karol Radziwonowicz. Wysłuchamy utworów najwybitniejszych polskich kompozytorów takich, jak Ignacy Jan Paderewski, Mieczysław Karłowicz, Fryderyk Chopin, którzy wyznaczyli również muzyczne trendy na światowych scenach. Koncert odbędzie się w naszym kościele w sobotę, 10 listopada, o godz. 20.00.

8. Jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w miejskich obchodach z okazji Święta Niepodległości, w dniu 11 listopada. Obchody rozpoczną się uroczystą zbiórką o godz. 11.40 na Placu Jana Pawła II, gdzie w samo południe zaśpiewamy Hymn Państwowy, włączając się w ogólnopolską akcję "Niepodległa do Hymnu". Po odśpiewaniu Hymnu, w kościele Matki Bożej Pocieszenia rozpocznie się uroczysta Masza św. po zakończeniu nabożeństwa przejdziemy na cmentarz grzebalny, gdzie przy Pomniku Nieznanego Żołnierza oddamy hołd poległym za wolną i niepodległą Polskę. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

9. Za tydzień przypada liturgiczna uroczystość św. Wiktorii, Dziewicy i Męczennicy, Głównej Patronki Diecezji Łowickiej. Ks. Biskup Andrzej Franciszek Dziuba zaprasza do Łowicza na celebrację centralną, która tradycyjnie rozpocznie się w kościele Świętego Ducha w Łowiczu o godz. 10.00.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia