Ogłoszenia

29.11.15

Ogłoszenia - 29.11.2016r. I Niedziela Adwentu


1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczął się okres Adwentu. Jest to czas "przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania". Msze św. roratnie będą odprawiane w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7.00. Zapraszamy na nie także dzieci - jak zwykle przygotowaliśmy specjalne pamiątki, które będą zewnętrznym znakiem uczestnictwa w roratach.

2. W dniu jutrzejszym Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba będzie obchodził imieniny. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię w jego intencji, która sprawowana będzie w katedrze łowickiej o godz. 18.00. Prosimy również o pamięć modlitewną w modlitwach indywidualnych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

4. W pierwszy piątek grudnia, po Mszach św. o godz.. 7.30 i 18.00, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania. SpowiedĹş podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

5. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota grudnia. Z tej racji, po Eucharystii o godz. 7.30, wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Odwiedziny u chorych kapłani rozpoczną od godz. 9.00. Wieczorem, o godz. 19.00, nabożeństwo fatimskie.

6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

7. W przyszłą niedzielę można będzie złożyć ofiarę do puszek na funkcjonowanie parafialnej "Caritas".

8. Przez cały Adwent, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00, wspólnoty neokatechumenalne modlą się brewiarzową jutrznią. Zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę formę modlitwy.

9. Są już dostępne świece wigilijne "Caritas" (duże w cenie 15,00PLN; małe w cenie 5,00PLN).

10. Od przyszłej niedzieli ministranci będą rozprowadzali "sianko na stół wigilijny". Zebrane przy tym ofiary przeznaczone zostaną na fundusz ministrancki.

11. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia