Ogłoszenia

12.04.15

Ogłoszenia - 12.04.2015r. Święto Bożego Miłosierdzia


1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Z tej racji wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" wraz z młodzieżą z naszej parafii zapraszają wiernych na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, w czasie której można będzie również skorzystać z modlitwy wstawienniczej. Zgromadzimy się w naszym kościele przed ołtarzem Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj rozpoczyna się 71 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. można złożyć ofiary do puszek na potrzeby "Caritas" Diecezjalnej.

3. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 na plebanii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. Prosimy, aby dzieci, które zabrały do domów kartonowe skarbonki "Jałmużna Wielkopostna", złożyły je przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

5. Za tydzień o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 17.00, będzie nam pomagał w modlitwie zespół instrumentalno - wokalny z Szymanowa.

7. Zgodnie z obietnicą, dzieci, które uczestniczyły w zeszłorocznej modlitwie różańcowej i w swoim czasie złożyły wypełnione plansze z obrazkami, będą miały wyjazd - niespodziankę w sobotę 25 kwietnia. Prosimy, aby dzieci te odebrały dziś w zakrystii formularz zgody rodziców i przyniosły wypełniony do piątku włącznie, do kancelarii bądĹş zakrystii. Informacje szczegółowe podamy za tydzień. Zgoda rodziców i wpłata 20,00PLN są potwierdzeniem uczestnictwa w wyjeĹşdzie .

8. Za dwa tygodnie, w niedzielę 26 kwietnia o godz. 16.00 w kościele, spotkanie dla dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do uroczystości Rocznicy I Komunii św. oraz dla ich rodziców.

9. Terenowe Biuro Radia Maryja w Żyrardowie zaprasza na trzydniową pielgrzymkę autokarową. W planie m.in. Kraków - Łagiewniki, Mogiła, Tyniec, Gidle, Skarżysko Kamienna itd. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki znajdują się w gablocie przed kościołem.

10. Informujemy, że wraz z Ruchem Światło - Życie organizujemy dla dzieci i młodzieży w Ochotnicy Górnej koło Krościenka, tj. w Pieninach i Gorcach w dniach od 14 do 30 lipca wakacyjną oazę. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych odbędzie się 26 kwietnia, w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 10.30.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia