Ogłoszenia

17.02.15

Ogłoszenia - 15.02.2015r. VI Niedziela Zwykła


1. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej Wspólnocie Parafialnej przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu: ks. dra Sławomira Wasielewskiego, rektora W.S.D. w Łowiczu oraz przedstawicieli alumnatu. Modlimy się o dobre i liczne powołania do służby Bogu w kapłaństwie w naszej diecezji. Taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium w Łowiczu.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

3. W dniu dzisiejszym, w ostatnią niedzielę przed Wielkim Postem, zapraszamy dzieci na plebanię po Mszy św. o godz. 10.30 na zabawę karnawałową z zespołem "Another Band". Zabawa trwać będzie do godz. 13.30. Obowiązują stroje karnawałowe.

4. W tym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Służy on "przygotowaniu do obchodów Paschy. Liturgia wielkopostna przygotowuje katechumenów do obchodów Paschalnego Misterium przez stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego, a wiernych przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty". W Środę Popielcową Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły ( jeden posiłek "do syta" oraz dwa dla podtrzymania sił do normalnego funkcjonowania). Zobowiązani są do niego ci wierni, którzy ukończyli osiemnasty rok życia i nie przekroczyli sześćdziesiątego. W Środę Popielcową nie będzie czynna kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00.

5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: "Drogę Krzyżową" - we wszystkie piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30; dla dorosłych o godz. 17.15 oraz "Gorzkie Żale" - w niedziele o godz. 18.00. Za udział w "Gorzkich Żalach" można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Członkowie Wspólnot "Drogi Neokatechumenalnej" zapraszają na modlitwę brewiarzową "Jutrzni" z przedłużoną medytacją Słowa Bożego. Modlitwa odbywać się będzie w naszej świątyni przez cały okres Wielkiego postu, od poniedziałku do piątku, o godz. 6.00 rano.

7. Informujemy, że zajęcia kursu przedmałżeńskiego rozpoczną się 25 lutego b.r. (w środę) o godz. 20.00 na plebanii.

8. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w materiały informacyjne, dotyczące przekazania 1% podatku dochodowego za rok 2014. Ulotki rozprowadza młodzież naszej parafii.

9. Ks. Zbigniew Siwiński, rezydent w parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie, zakończył swoją dziesięcioletnią posługę w naszej Wspólnocie Parafialnej. Ks. Zbigniew złożył rezygnację z funkcji rezydenta motywując swoją decyzję bardzo złym stanem zdrowia. Ks. Biskup, w rozmowie ustnej, zgodził się na przejście ks. Zbigniewa w stan spoczynku i zamieszkanie rezydenta w mieszkaniu jego siostry w Żyrardowie - zgodnie z prośbą ks. Zbigniewa. Dziękujemy ks. Zbigniewowi za posługę w naszej parafii i życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego w przeżywaniu "jesieni" kapłańskiego życia. Bóg zapłać!

10. Poprosiliśmy o pomoc w posługiwaniu w naszej parafii ks. Prałata Włodzimierza Kucharskiego, rezydującego na terenie parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie - rodowitego żyrardowianina, który święcenia kapłańskie przyjął w naszym kościele parafialnym - i uzyskaliśmy aprobatę ks. Włodzimierza. Witamy go bardzo serdecznie i życzymy, aby czuł się u nas, jak w domu. Ks. Włodzimierz obchodził w styczniu b.r. 50 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Wszystkich, którzy pragną pomodlić się w jego intencji zapraszamy na Eucharystię 22 lutego b.r. o godz. 12.00.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia