Ogłoszenia

24.11.19

Ogłoszenia - 24.11.2019 - XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata


 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele liturgiczną uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania.
 2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii ks. Rafała Wiśniewskiego, proboszcza parafii p.w. Męczenników Kutnowskich w Kutnie, budowniczego kościoła w tejże parafii. Ksiądz Rafał głosić będzie homilie podczas wszystkich Eucharystii. Po ich zakończeniu zbierać będzie ofiary na budowę kościoła, w którym jest proboszczem.
 3. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
 4. W kinie "Len"w Centrum Kultury przy Placu Jana Pawła II w Żyrardowie odbędzie się projekcja filmu p.t. "Nieplanowane". Jest to historia byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej w USA, która po nawróceniu stała się działaczką ruchów "pro-life". Projekcja odbędzie się dzisiaj o godz. 16:00. Bardzo serdecznie rekomendujemy ten film.
 5. Spotkanie i katecheza dla osób dorosłych, które z różnych racji w swoim czasie nie przystąpiły do bierzmowania odbędzie się 27 listopada t.j. we środę o godzinie 20:00 na plebanii (wejście od ulicy Ściegiennego). Serdecznie zapraszamy.
 6. W sobotę Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba będzie obchodził imieniny. Zapraszamy wszystkich na Eucharystię w jego intencji, która sprawowana będzie w katedrze łowickiej o godz. 18:00. Prosimy również o pamięć modlitewnąw modlitwach indywidualnych.
 7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Okres Adwentu. Jest to czas "przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kierujemy nasz dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania." Msze św. roratnie będą odprawiane w naszym Kościele w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy na nie także dzieci - jak zwykle przygotowalismy spracjalne pamiątki, które będą zewnętrznym znakiem uczestnictwa w roratach. Informujemy, że druga Msza św. poranna, ze względu na przedłużony czas celebracji rorat, będzie rozpoczynać się ok. godz. 7:45
 8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 9. Przez cały Adwent, od poniedziałku do piątku o godz. 6:00, wspólnoty neokatechumenalne modlą się brewiarzową jutrznią. Zapraszają wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę formę modlitwy.
 10. W niedzielę - 1 grudnia - ofiary składane do puszek przeznaczone będą na potrzeby "Caritas", a szczególnie na przygotowanie wigilii dla osób samotnych i bezdomnych. Będzie też można składać do specjalnego kosza przy ołtarzy Jezusa Miłosiernego artykuły spożywcze oraz słodycze, dzięki którym przygotujemy paczki dla dorosłych i dzieci. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zachcą wesprzeć tę inicjatywę. "Caritas" parafialne pomaga ludziom przez cały rok: wydaje ciepły posiłek od poniedziałku do piątku dla ok. 30 osób, w każdy pierwszy piątek miesiąca przygotowuje paczki żywnościowe dla potrzebujących, rozdaje odzież i obuwie, służy pozyskanym z naszego cmentarza drewnem na opał, pomaga w zakupie węgla, a także lekarstw, na miarę możliwości pomaga w znalezieniu noclegów dla bezdomnych. Staramy się wspierać osoby uzależnione oraz w trudnej sytuacji życiowej poprzez organizowanie pomocy psychologa. W każdy piątek działa nieodpłatnie na plebanii pomoc radcy prawnego. Nasi wolontariusze "Caritas", to zespół osób dorosłych oraz młodzieży. W programie "Codzienne Zakupy" wraz z Biedronką pomagamy 22 osobom.
  Niech Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy pomagają nam w posłudze potrzebującym pomocy.
 11. 8 grudnia, po Eucharystii o godz. 10:30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla ich rodziców.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy otworzyli swoje serca i ofiarowali termosy i koce dla bezdomych. Zebraliśmy w sumie 52 termosy i 73 koce. Szczególne podziękowania kierujemy do rozgłośni Radia "Fama" oraz ofiarodwaców ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy bardzo aktywnie zaangażowali się w naszą zbiórkę. W najbliższym tygodniu zebrane rzeczy zostaną przekazane potrzebującym.
 13. Są już dostępne świece wigilijne "Caritas" (duże w cenie 15PLN; małe w cenie 5PLN).
 14. Pobłogosławione opłatki na stoły wigilijne można nabywać w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 15. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2023 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia