Categories: Ogłoszenia
      Date: 09.03.15
     Title: Ogłoszenia - 08.03.2015r. III Niedziela Wielkiego Postu

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy parafialne rekolekcje dla dorosłych oraz młodzieży. W niedzielę plan Mszy św. z naukami jak zwykle. W poniedziałek, wtorek oraz środę Eucharystie z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Młodzież zapraszamy w te dni na godz. 18.00. Osoby starsze, samotne, chorzy będą mięli swoją Mszę św. - z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych - we wtorek o godz. 9.00. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych nabożeństw. Rekolekcje wygłosi dla nas ks. Mirosław Matuszny, kapłan Archidiecezji Lubelskiej.

 

 

 

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 na plebanii spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

2. W piątek przypada II rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Franciszka. Z tej racji, podczas Mszy św. o godz. 18.00, po "modlitwie po Komunii" odśpiewamy dziękczynne "Te Deum".

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy parafialne rekolekcje dla dorosłych oraz młodzieży. W niedzielę plan Mszy św. z naukami jak zwykle. W poniedziałek, wtorek oraz środę Eucharystie z naukami o godz. 7.00, 9.00, 17.00, 18.00, 19.30. Młodzież zapraszamy w te dni na godz. 18.00. Osoby starsze, samotne, chorzy będą mięli swoją Mszę św. - z możliwością przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych - we wtorek o godz. 9.00. SpowiedĹş w czasie wszystkich sprawowanych nabożeństw. Rekolekcje wygłosi dla nas ks. Mirosław Matuszny, kapłan Archidiecezji Lubelskiej.

4. Za tydzień o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

5. Taca zebrana w przyszłą niedzielę zostanie przeznaczona na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.

6. Zachęcamy do wielkopostnej jałmużny i pomocy najbardziej potrzebującym. W tym celu przygotowaliśmy przy obrazie Jezusa Miłosiernego kosz "Caritas". Do 22 marca można składać w nim produkty żywnościowe, które znajdą się na wielkanocnych stołach najbardziej potrzebujących naszej parafii. Można również złożyć ofiarę do skarbony obok kosza. Produkty wydawane będą od 24 do 27 marca. Dziękujemy.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz przeprowadzenie rekolekcji wiekopostnych dla dzieci i młodzieży ze szkół znajdujących się na trenie naszej parafii: dyrekcjom, nauczycielom i wychowawcom, katechetom, p. Arkowi Nalejowi, p. organiście, p. kościelnemu. Dziękujemy dyrekcji Miejskiego Centrum Kultury za udostępnienie sali kinowej, muzykom "Płecha Project" za koncert ewangelizacyjny. Kapłanom dziękuję za ich posługę przy ołtarzu oraz w konfesjonale.

8. Księgarnia Salezjańska poleca ostatnią premierę DVD twórców "Cristiady" i "Epoki Lodowcowej" - film animowany z polskim dubbingiem, oparty na wizjach św. Faustyny Kowalskiej o Eucharystii pod tytułem: "Największy z Cudów". Ośmielamy się zarekomendować ten film, gdyż podobnie jak obraz "Cristiada" spotkał się on z blokadą emisji w dużych sieciach Multikin w Polsce. Film będzie dostępny za tydzień. Cena albumu to 34,90PLN.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.