Categories: Ogłoszenia
   Date: 24.03.24
   Title: Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2024r. - Niedziela Palmowa
Ogłoszenia parafialne - VI Niedziela Wielkiego Postu - 24.03.2024r. - Niedziela Palmowa

 1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. "Wielki Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy" (Kal31). Podczas wszystkich Eucharystii w dniu dzisiejszym rozważamy opis Meki Pana Jezusa, i błogosławimy palmy, które przygotowała dla nas Schola dziecięca. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby służby liturgicznej.
 2. Począwszy od jutra zawieszamy na czas świąteczny adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczormej. Wznowimy ją po uprzednim ogłoszeniu.
 3. Sakrament pokuty i pojednania w Wielkim Tygodniu będzie sprawowany w następującym porządku: od dzisiaj do środy włącznie - podczas wszystkich sprawowanych w tych dniach Eucharystii.
 4. W Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia Najśw. Sakramentu oraz sakramentu kapłaństwa. W tym dniu sprawowane są dwie liturgie: przed południem (o godz. 10.00) Msza św. Krzyżma w katedrze łowickiej, w czasie której zostaną poświęcone Oleje św., a kapłani odnowią przyrzeczenia kapłańskie oraz wieczorem w naszym kościele parafialnym o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii Najśw. Sakrament zostanie przeniesiony do "ciemnicy". W Wielki Czwartek nie ma możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 5. W Wielki Piątek liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najśw. Sakrament zostanie przeniesiony do grobu. Taca zbierana podczas wieczonego nabożeństwa przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że wiernych, którzy ukończyli osiemnasty rok życia, a nie przekroczyli jeszcze sześćdziesiątego, obowiązuje w tym dniu post ścisły. W Wielki Piątek możliwość spowiedzi od godziny 7.00 do ostatniego penitenta.
 6. W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Ur. Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Pokarmy na stół wielkanocny będziemy błogosławili tylko wewnątrz kościoła od godz. 9.00 do godz. 16.00. W Wielką Sobotę służba liturgiczna będzie rozprowadzać wodę święconą. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone zostaną na jej potrzeby. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w tym dniu od godz. 7.00 do godz. 8.00.
 7. Za tydzień Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne do udziału w procesji. Dalej Msze św. w układzie niedzielnym.
 8. W wyniku zbiórki dla "pogorzelców" zebrano 21 889,42PLN. Rodzina dotknięta tragedią pożaru dziękuje wszystkim ludziom, którzy okazali jej serce. Zamówiła też Eucharystię w intencji wszystkich ofiarodawców. Zostanie ona odprawiona podczas rezurekcji 31 marca o godz. 6.00.
 9. W piątek 05 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 kolejne spotkanie dla młodzieży z klas "8", która w tym roku szkolnym przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna czynna będzie w poniedziałek, wtorek i środę, w pozostałe dni tygodnia będzie nieczynna. Po Świętach kancelaria będzie otwarta od 2 kwietnia 2024