Ogłoszenia

07.02.17

Ogłoszenia - 05.02.2017r. V Niedziela Zwykła


1. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.

2. Dzisiaj, po zakończonych Eucharystiach, można złożyć do puszek ofiary na funkcjonowanie parafialnej "Caritas".

3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach Wiernych naszej parafii. Bardzo dziękuję Księżom za ogromny trud sześciu tygodni pracy. W tym czasie kapłani nie korzystali z przysługującego im prawa do dnia wolnego. Tylko dzięki ich postawie byliśmy zdolni tak sprawnie przeprowadzić kolędę na terenie całej parafii. Bóg zapłać! Dziękujemy tym parafianom, którzy oczekiwali nas w swoich domach i dzielili się z księżmi troskami oraz radościami życia naszej Wspólnoty Parafialnej. Składamy serdeczne "Bóg zapłać!" za ofiary złożone przy okazji kolędy, które wyniosły 78'212,80 PLN (to najwyższa suma, którą udało się zebrać w ciągu ostatnich dziesięciu lat - serdecznie dziękujemy!). Z tej sumy nasza parafia zobowiązana jest odprowadzić w formie podatku stałego 20% tj. 15'642,56 PLN na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Pozostałe do dyspozycji środki (62'570,24 PLN) zostaną wykorzystane na spłatę inwestycji modernizacji kościelnej kotłowni, której działaniem cieszymy się od początku sezonu grzewczego. W nich również zawiera się wynagrodzenie kapłanów odwiedzających wiernych naszej parafii z wizytą duszpasterską.

4. W sobotę, we wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes, Kościół obchodzić będzie Światowy Dzień Chorego. Z tej racji na oddziale paliatywnym naszego szpitala o godz. 11.00 odprawiona zostanie Eucharystia, zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. Celebrze przewodniczyć będzie Ksiądz Wicedziekan Krzysztof Krawczyk.

5. Zapraszamy na koncert karnawałowy w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie, który odbędzie się w "Resursie" 10 lutego o godz. 18.00. W programie m.in. "Samba" na fortepian i orkiestrę symfoniczną. Motywem przewodnim koncertu jest zmaganie się postu z karnawałem. Wstęp wolny.

6. Jak co roku, już po raz czternasty, kręgi Domowego Kościoła w Skierniewicach zapraszają na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin i wszystkich chętnych, który odbędzie się 25 lutego b.r. w Centrum Konferencyjno - Rozrywkowym "Maraton", w Skierniewicach przy ul. Sobieskiego 20. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w gablocie przed kościołem.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia