Ogłoszenia

01.11.15

Ogłoszenia - 01.11.2015r. Ur. Wszystkich Świętych


1. W dniu dzisiejszym obchodzimy liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, z tym jednak wyjątkiem, że Eucharystia o godz. 12.00 zostanie odprawiona nie w kościele, a na cmentarzu grzebalnym. Po niej wyruszy procesja w czasie, której będziemy modlili się w intencji naszych zmarłych, polecanych Bogu w modlitwie wypominek tzw. "jednorazowych". Przypominamy, że w uroczystość Wszystkich Świętych wierzący i praktykujący katolicy są zobowiązani nie tylko do nawiedzenia grobów swoich bliskich, ale również do udziału w świątecznej Eucharystii.

2. Dzisiaj na cmentarzu grzebalnym można złożyć do puszki ofiarę na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

3. Przyjmujemy na wypominki roczne oraz jednorazowe. W dniu dzisiejszym można je zapisać w zakrystii po zakończonych Eucharystiach, a od godz. 9.00 do 12.00 również na cmentarzu grzebalnym przy kaplicy cmentarnej.

4. Od 01 do 08 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

5. Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński, proboszcz parafii M.B. Pocieszenia w Żyrardowie ks. Adam Bednarczyk oraz Prezes Stowarzyszenia "Fabryka Feniksa" Jacek Czubak zapraszają do udziału w dziewiątej edycji akcji "Ratujmy naszą historię od zapomnienia", której celem jest zbiórka pieniędzy na renowację najstarszych nagrobków znajdujących się w żyrardowskiej nekropolii. Akcja prowadzona będzie 01 listopada na terenie cmentarza. Kwestować będą samorządowcy, pracownicy instytucji miejskich, nauczyciele, harcerze, młodzież ze Stowarzyszenia "Fabryka Feniksa" oraz wiele innych osób, którym bliska jest idea ratowania od zapomnienia ostatnich pamiątek po ludziach budujących niegdyś, swoim życiem i pracą, dzieje naszego miasta. Do tej pory, dzięki środkom pochodzącym z kwesty oraz pieniądzom przekazanym z budżetu miasta, udało się odnowić w sumie 10 nagrobków. 01 listopada przed główną bramą cmentarza będzie można obejrzeć wystawę fotografii dokumentujących przeprowadzone prace renowacyjne.

6. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 7.00 przejdziemy z procesją po naszej świątyni czytając wypominki tzw. "jednorazowe". W Dzień Zaduszny można uzyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiaruje się za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy pobożnie nawiedzić kościół lub kaplicę i odmówić modlitwy: "Ojcze nasz" i "Skład Apostolski", zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. W dniu jutrzejszym nie będzie czynna kancelaria parafialna, nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji po Eucharystii o godz. 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwami o powołania.

8. W pierwszy piątek listopada, po Mszach o godz. 7.30 oraz 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. SpowiedĹş podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.

9. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.00. Wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo fatimskie.

10. Wraz z kinem "Len" zapraszamy na film p.t. "Czy naprawdę wierzysz?", będący kontynuacją obrazu "Bóg nie umarł". Pierwsza projekcja już w niedzielę 08 listopada, o godz. 10.15, kolejna 19 listopada (w czwartek) o godz. 18.00. O następnych terminach poinformujemy za tydzień.

11. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

12. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie "Nocy Świętych": Urzędowi Miasta, Policji, Straży Miejskiej, p. Jackowi Czubakowi, Cukierni Łukasik, p. Bogdanowi Wilkowskiemu; Wolontariuszom poszczególnych sekcji ze wspólnot: "Siloe", "Hosanna", "Armia Boga" oraz z dekanatów: mszczonowskiego, wiskickiego i żyrardowskiego, Służbie Liturgicznej naszej parafii.

13. Kolejne wydarzenie przygotowujące do ŚDM to IV Spotkanie Ambasadorów i Wolontariuszy w Sochaczewie 21 listopada. W zakrystii i kancelarii można zapisywać się na to spotkanie. Wyjazd autokarem 21 listopada (w sobotę) o godz. 8.00.

14. Zgłoszono nam gotowość do poprowadzenia bezpłatnych zajęć grupowych dla dzieci i dorosłych z zaburzeniami mowy: jąkanie, zamiana głosek (dyslalja), niedosłuch, autyzm, niedokształcenie mowy pochodzenia korowego, zaburzenia mowy po incydentach neurologicznych (udar, guz), rehabilitacja mowy po wycięciu krtani oraz inne. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną w godzinach jej urzędowania.

15. Są jeszcze dostępne znicze "Caritas".

16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia