Ogłoszenia

13.09.15

Ogłoszenia - 13.09.2015r. XXIV Niedziela Zwykła


1. W związku z listem Księdza Biskupa informujemy, że w gablocie przed kościołem zamieściliśmy program ramowy peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży, a także grafik szczegółowy peregrynacji w poszczególnych rejonach naszej diecezji. Zachęcamy, zwłaszcza tych, którzy nie mogli wziąć udziału w przyjęciu Symboli w dekanacie żyrardowskim, aby znaleĹşli chwilę czasu i wybrali miejsce, w które mogliby dojechać, aby pomodlić się przy Krzyżu i Ikonie i oddać Jezusowi i Jego Matce trudne sprawy swojego życia.

2. Zachęcamy młodzież, aby już dziś planowała swój udział w Światowych Dniach Młodzież Kraków 2016. Od listopada na stronie sdmlowicz.pl ruszy rejestrator dla młodych diecezji łowickiej. Zniecierpliwionych prosimy, aby nie rejestrowali się na stronie krakowskiej, gdyż grupę młodzieży z Łowicza musi zarejestrować Biuro ŚDM Diecezji Łowickiej. Bliżej rozpoczęcia rejestracji na stronie sdmlowicz.pl zostaną podane szczegóły oraz cena wyjazdu.

3. Zachęcamy rodziny z naszej parafii do przyjęcia w domach gości, którzy przybędą do diecezji łowickiej, aby od 20 do 25 lipca 2016r. uczestniczyć w tzw. "Dniach w Diecezji". W ramach tego wydarzenia nasza diecezja zadeklarowała przyjąć 2500 młodych z całego świata. Już dziś pod tym kątem można planować urlop, aby służyć gościom i pomóc im przeżyć ten wyjątkowy dla nich czas. W celu przyjęcia młodych pielgrzymów, prosimy o pobranie formularza w zakrystii bądĹş w kancelarii, wypełnienie go i oddanie do końca paĹşdziernika. Od 01 paĹşdziernika będzie również gotowy formularz w wersji elektronicznej na stronie sdm.lowicz.pl w zakładce "Dni w Diecezji".

4. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz budowy oraz remontów kościołów w naszej diecezji.

5. Zaczęła działanie biblioteka parafialna. Książki można wypożyczą w poniedziałki w godz. 16.00 - 18.00 oraz w soboty w godz. 12.00 - 13.00. Wyjątkiem będzie dzień 03 paĹşdziernika - w tym dniu biblioteka nie będzie czynna.

6. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostaną poświęcone plecaki i przybory szkolne dla dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą.

7. Księża salezjanie i Oratorium zapraszają dzieci i młodzież na Święto Radości w sobotę, 19 września od godz. 10.00 do 14.00.

8. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnzjalną zapraszamy na spotkania młodych do kawiarenki parafialnej w czwartki na godz. 18.30.

9. Ministranci swoje zbiórki mają w soboty o godz. 10.00.

10. Oaza Dzieci Bożych spotyka się w soboty o godz. 11.00.

11. Próba scholki przed niedzielną Eucharystią o godz. 9.00.

12. Schola młodzieżowa spotyka się w niedziele o godz. 15.30.

13. Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas III gimnazjalnych. Prosimy młodzież o pobranie w kancelarii parafialnej karty zgłoszeniowej i osobiste wpisanie się na listę bierzmowanych.

14. Informujemy, że doroczna pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Domaniewic odbędzie się 03 paĹşdziernika. Wyjazd spod kościoła św. Karola Boromeusza o godz. 9.00. Jest jeszcze ok. 20 wolnych miejsc.

15. Pielgrzymka różańcowa na Jasną Górę odbędzie się 04 paĹşdziernika wyjazd sprzed kościoła św. Karola Boromeusza o godz. 6.00. Są jeszcze wolne miejsca.

16. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej oraz kalendarzy diecezjalnych.

 

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia