Ogłoszenia

24.05.15

Ogłoszenia parafialne - 24 maja 2015 - VIII Niedziela Wielkanocna (Uroczystość Zesłania Ducha Świętego)


1. W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi liturgiczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Święto to kończy okres paschalny. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie "przynajmniej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz przystąpienie "przynamniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa w dzisiejszą niedzielę.

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby KUL-u.

3. Od jutra wznawiamy okres zwykły w ciągu roku liturgicznego. "Oprócz okresów mających własny charakter zostają trzydzieści cztery tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Ten okres nazywa się okresem zwykłym" (Kal 43).

4. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Hosanna" zaprasza na modlitwę wstawienniczą w piątek, 29 maja o godz. 19.00 do Sali Różańcowej na plebanii.

5. W żyrardowskim kinie "Len" od 29 maja do 04 czerwca, odbędą się projekcje filmu "Apartament". Film przedstawia niezwykłe, niepublikowane wcześniej materiały, ukazujące prywatne oblicze św. Jana Pawła II.

6. Za tydzień Wspólnota Kościoła obchodzić będzie uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Za tydzień nasza Wspólnota Parafialna przeżywać będzie także uroczystość I Komunii św. Msze komunijne odprawione zostaną o godz. 10.00 oraz 12.00. Zwracamy uwagę na zmianę godziny Eucharystii sprawowanej zazwyczaj o godz. 10.30.

8. Już niedługo "Dzień Dziecka". Z tej okazji planujemy zorganizować Festyn Rodzinny 06 czerwca, po południu, na parafialnym podwórzu. Już teraz zapraszamy. Jednocześnie prosimy wszystkich, którzy chcieliby sprawić radość innym o przynoszenie do następnej niedzieli fantów. Zabawą fantową chcemy pomóc młodzieży w uczestnictwie w wakacyjnym wyjeĹşdzie w góry.

9. Organizujemy wyjazd na XIX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicę w dniach 06 - 07 czerwca b.r.. Zapisy do 31 maja po Mszach św. i w kancelarii w godzinach urzędowania.

10. Są jeszcze wolne miejsca na wakacyjne rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w Pieniny i Gorce. Kartę informacyjną oraz zgłoszeniową można pobrać w zakrystii. Spotkanie dla zainteresowanych zostało przeniesione i odbędzie się 07 czerwca, po Mszy św. o godz. 10.30 w Sali Różańcowej.

11. Jeśli ktoś chciałby przekazać, bądĹş ufundować kamerę, potrzebną do rejestracji wszystkich wydarzeń związanych z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, to prosimy o kontakt.

12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia