Ogłoszenia

17.05.15

Ogłoszenia parafialne - 17 maja 2015 - VII Niedziela Wielkanocna (Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)


1. W dniu dzisiejszym młodzież gimnazjalna klas trzecich z naszej parafii przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Sakramentu bierzmowania udzieli J.E. Andrzej Franciszek Dziuba, Ordynariusz Diecezji Łowickiej podczas Mszy św. o godz. 17.00. Z racji na uroczystość bierzmowania, która przekroczy czasowo sześćdziesiąt minut, Litanię Loretańską odmówimy po "Modlitwie po Komunii" na zakończenie Eucharystii o godz. 17.00.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 na plebanii spotkanie Koła Żywego Różańca.

3. We wtorek, 19 maja po wieczornej Mszy św. ok. 18.45 kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy I Komunii św. i dla ich rodziców.

4. W piątek przypada 11 rocznica sakry biskupiej oraz ingresu do katedry łowickiej J.E. Andrzeja Franciszka Dziuby, Ordynariusza diecezji łowickiej. Z tej racji, podczas Mszy św. o godz. 18.00, po "Modlitwie po Komunii", odśpiewamy dziękczynne "Te Deum". Zachęcamy również naszych wiernych do modlitwy indywidualnej w intencji naszego Pasterza.

5. W najbliższą sobotę, 23 maja w Sanktuarium MB Świętorodzinnej w Miedniewicach odbędzie się II Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet, na którą zaproszenie słyszeliśmy w poprzednią niedzielę. Szczegóły i program w gablocie przed kościołem.

6. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzić będzie liturgiczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Święto to kończy okres paschalny. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie "przynajmniej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz przystąpienie "przynamniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa w przyszłą niedzielę.

7. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby KUL-u.

8. W dniu 6 czerwca organizujemy wyjazd na XIX Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii do 31 maja.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia