Ogłoszenia

02.06.24

Ogłoszenia parafialne - IX Niedziela Zwykła - 02.06.2024r.


 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi Święto Dziękczynienia pod hasłem "Dziękujemy za służbę człowiekowi". Ofiary zebrane do puszek przy tej okazji przeznaczone są na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. W dniu dzisiejszym, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 3. Trwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Podczas nabożeństw czerwcowych wychodzimy z Najświętszm Sakramentem procesyjnie na zewnątrz kościoła. Zachęcamy wiernych do udziału w tych nabożeństwach. Na koniec oktawy obrzęd błogosławieństwa wianków.
 4. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy: w niedziele o godz. 18.00; w dni powszednie o godz. 17.30.
 5. We wszystkie niedziele czerwca zapraszamy serdecznie na wykłady o Eucharystii i Kościele. Będą się one odbywały w naszym kościele podczas nabożeństw czerwcowych o godz. 18.00. Wykłady poprowadzi dla nas magister z licencjatem kanonicznym z teologii dogmatycznej p. Jacek Górski. Pierwszy wykład w dniu dzisiejszym.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwy o powołania odmówimy podczas nabożeństwa czerwcowego.
 7. W tym tygodniu, w piątek, przypada liturgiczna uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Porządek nabożeństw będzie następujący: 7.00, 9.00, 17.00, 18.00. Nabożeństwo czerwcowe bezpośrednio po Eucharystii o godz. 17.00. W tym dniu, z racji uroczystości, nie będzie działała kancelaria parafialna; nie będzie również adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 8. W pierwszy piątek czerwca spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu nabożeństw.
 9. Za tydzień taca przeznaczona będzie na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji.
 10. W przyszłą niedzielę puszka na potrzeby "Caritas" parafialnej.
 11. Zapraszamy do udziału w uroczystościach 25 rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łowiczu. Centralne uroczystości będą miały miejsce 14 czerwca: Msza św. o godz. 18.00 oraz czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim. Z naszego dekanatu wyruszy autokar do Łowicza (wyjazd spod naszego kościoła o godz. 16.45; powrót po godz. 22.00). Przejazd jest bezpłatny. Zapisy do wtorku 11 czerwca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
 12. Bardzo dziękuję księżom: Rafałowi, Łukaszowi, Damianowi za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu uroczystości: I Komunii św. Rocznicy, Bożego Ciała. Dziękuję też wszystkich, którzy zaangażowali się w budowę ołtarzy, przystrojenie ich oraz liturgię.
 13. Dziękuję wszystkim, którzy włożyli swój trud w przygotowanie wystawy historycznych szat liturgicznych: kapłanom, pracownikom parafialnym oraz osobom kompetentnym, które swoją wiedzą wsparły to przedsięwzięcie.
 14. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
 15. W piątek 07 czerwca po Mszy św o godz. 18.00 ostatnie spotkanie przed wakacjami dla młodzieży z klas "8", która w tym roku szkolnym będzie się przygotowywała do sakramentu bierzmowania.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia