Ogłoszenia

19.05.24

Ogłoszenia parafialne - VIII Niedziela Wielkanocna - 19.05.2024r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


  1. W dniu wczorajszym, w katedrze łowickiej, nasz parafianin Patryk Cieślak przyjął sakrament święceń diakonatu. Gratulujemy mu tej uroczystości oraz polecamy go modlitwom wiernych.
  2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele liturgiczną uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu kończy się o czas paschalny. Przypominamy, że w myśl przepisów prawa kościelnego, każdego wierzącego katolika obowiązuje przyjęcie "przynajmniej raz w roku Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym" oraz przystąpienie "przynamniej raz w roku do sakramentu pokuty". Czas stosowny dla wypełnienia tego minimum nakazanego przez przykazania kościelne upływa w przyszłą niedzielę.
  3. W dniu dzisiejszym zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Księża Salezjanie zapraszają na kolejne czwartkowe spotkania dla mężczyzn pt. "Męski trening duchowy". Odbędą się one 23 maja oraz 27 czerwca o godz. 18.00.
  5. Za tydzień liturgiczna uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Porządek nabożeństw niedzielny.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z klas III przyjmą Jezusa Eucharystycznego do swoich serc podczas Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy, aby osoby, które nie są związane emocjonalnie z tegoroczną grupą komunijną wybrały inne godziny uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
  7. We wszystkie niedziele czerwca zapraszamy serdecznie na wykłady o Eucharystii i Kościele. Będą się one odbywały w naszym kościele podczas nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00. Wykłady poprowadzi dla nas magister z licencjatem kanonicznym z teologii dogmatycznej pan Jacek Górski. Pierwszy wykład w niedzielę 02 czerwca o godzinie 18.00.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia