Ogłoszenia

04.06.23

Ogłoszenia - IX Niedziela Zwykla - 04.06.2023r. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele liturgiczną uroczystość Trójcy Przenajświętszej Porządek nabożeństw niedzielny.
 2. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po sumie nabożeństwo adoracyjne.
 3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele polskim XVI Święto Dziękczynienia. Ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na Świątynię Opatrzności w Warszawie.
 4. Rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe. Odprawiamy je: w dni powszednie o godz. 17.30; w niedziele o godz. 18.00.
 5. W czwartek przypada liturgiczna uroczystość Bożego Ciala. W tym dniu porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. Po sumie wyruszy procesja eucharystyczna, która tradycyjnie przejdzie do czterech ołtarzy ulicami: Narutowicza, Limanowskiego, Wyszyńskiego, Mireckiego, Narutowicza. Prosimy o pomoc w przygotowaniu poszczególnych stacji procesji następujące zespoły parafialne;
  • I ołtarz-Wspólnoty Neokatechumenalne (odpowiedzialny ks. Proboszcz)
  • II ołtarz - Oaza i Kościół Domowy(odpowiedzialny ks. Tomasz));
  • III ołtarz - Żywy Różaniec, FZS oraz lektorzy i ministranci stani (odpowiedzialni ks. Łukasz i ks. Tomasz),
  • IV ołtarz - Odnowa w Duchu Świętym (odpowiedzialny ks. Łukasz)
  Prosimy o jak najliczniejszy udział w procesji Bożego Ciala asystę kościelną, lektorów, ministrantów, bielanki, scholę (w strojach), Żywy Różaniec oraz inne wspólnoty parafialne.
 6. W uroczystość Bożego Ciała dzieci z klas IV z terenu naszej parafii będą przeżywać rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Uroczystość rocznicowa odbędzie się podczas sumy o godz. 12.00. Próba przed uroczystością rocznicy we wtorek o godz. 18.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w środę od godz. 15.30.
 7. Prosimy, aby osoby, które posiadają jakąś ilość płatków kwiatowych, przyniosły je do zakrystii. Posłużą one bielankom podczas procesji eucharystycznych do sypania kwiatów.
 8. Od uroczystości Bożego Ciała aż do następnego czwartku (czyli w ramach oktawy), podczas nabożeństw czerwowych o godz. 17.30, będziemy wychodzili z procesją eucharystyczną na zewnątrz kościoła. Zapraszamy asystę oraz wiemych do jak najliczniejszego udziału w tych nabożeństwach. Na zakończenie oktawy blogosławieństwo "wianków",
 9. Za tydzień taca przeznaczona będzie na fundusz budowy i remontów kościołów w naszej diecezji i puszka na Caritas parafialny
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Są dostępne broszury wydane z okazji 30-olecia istnienia Diecezji Łowickiej w cenie 20,00PLN.

Copyright 2008-2024 Parafia p.w. Matki Bożej Pocieszenia